Na XVIII Konferencji Prawicy Wolnościowej, która odbyła się w Warszawie 12 kwietnia 2026 roku, miało miejsce wystąpienie prezesa partii POLEXIT, Stanisława Żółtka. Skupił się on na wytłumaczeniu na forum problematyki ETS i ETS2 – pod koniec lat 30tych „zaowocuje” to ok. 20 miliardami euro rocznie, które Polska będzie płaciła do budżetu Unii Europejskiej! A wyjście z UE wcale nie oznacza tragedii – nie odczujemy tego ani jako obywatele (bo obowiązuje nas układ z Schengen), ani nasze firmy (bo jesteśmy w Europejskim Obszarze Gospodarczym), a z obu układów nikt nie może nas wyrzucić! A – jak się martwił ostatnio znany lewicowy europoseł – wyjście z Unii Europejskiej nie wymaga nawet referendum! Wystarczy decyzja Parlamentu i podpis Prezydenta. Tylko POLEXIT!
Prezes POLEXITu na Konferencji Prawicy Wolnościowej


https://pesnimp3.net
https://shorturl.fm/J3KA9
https://shorturl.fm/DJr7n
https://shorturl.fm/wZ3YX
https://shorturl.fm/k4qtn
https://shorturl.fm/AbIfz
https://shorturl.fm/6Ji6a
Wreszcie ktoś jasno wytłumaczył co to jest ETS i jak przez to tracimy miliardy !!! rocznie !!!!